Dėl Ukrainoje vykstančio karo masiškai persikėlė žmonės – nuo 2014 m. iš šalies pabėgo daugiau kaip 1,4 mln. šalies viduje perkeltųjų asmenų ir apie 1,2 mln. pabėgėlių. Didžioji dauguma asmenų, kirtusių sieną į kaimynines šalis, yra moterys ir vaikai, kurie sudaro 80 proc. visų asmenų, priverstų palikti savo namus. Konfliktas padarė didelį poveikį ukrainiečių gyvenimui, nes dėl jo plačiai paplito skurdas ir maisto trūkumas, sutriko pagrindinių paslaugų, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros, teikimas, padidėjo išnaudojimo ir prievartos rizika.
Konfliktas taip pat padidino Ukrainoje egzistuojančią lyčių nelygybę, nes moterys susiduria su didesne rizika dėl nevienodų galimybių naudotis ištekliais ir socialine apsauga. Dėl ginkluoto konflikto moterys dažniau perkeliamos ir turi mažiau išteklių, todėl yra pažeidžiamos dėl išnaudojimo. Tai gali būti prekyba žmonėmis seksualiniam išnaudojimui ar priverstiniam darbui, ankstyvos santuokos ir smurtas dėl lyties. Dėl konflikto moterys Ukrainoje dabar susiduria su didesniu ekonominiu nesaugumu, sveikatos priežiūros ir kitų būtiniausių paslaugų trūkumu ir ribotomis galimybėmis gauti socialinę apsaugą.
Atsižvelgiant į konflikto Ukrainoje sukeltų perkėlimų mastą, labai svarbu imtis priemonių, kad būtų užtikrinta pagarba šalies viduje perkeltųjų asmenų ir pabėgėlių teisėms. Tai apima ir teisinės pagalbos, švietimo ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo užtikrinimą nuo konflikto nukentėjusiems asmenims. Be to, labai svarbu, kad lyčių nelygybė Ukrainoje būtų sprendžiama tokiomis iniciatyvomis, kaip švietimo ir užimtumo galimybių didinimas moterims, paramos teikimas smurto dėl lyties aukoms ir neproporcingai didelės perkeltųjų asmenų naštos, tenkančios moterims, šalinimas. Taip bus užtikrinta, kad visi nuo konflikto nukentėję asmenys galėtų naudotis ištekliais, kurių jiems reikia gyvenimui atkurti.
Be to, tarptautinei bendruomenei būtina skubiai teikti paramą ir pagalbą nuo konflikto Ukrainoje nukentėjusiems asmenims. Tai apima humanitarinę pagalbą ir paramą pabėgėliams ir šalies viduje perkeltiesiems asmenims, taip pat ilgalaikes vystymosi iniciatyvas, kuriomis siekiama šalinti pagrindines konflikto priežastis. Teikdami pagalbą nuo konflikto nukentėjusiems asmenims, galime užtikrinti, kad kiekvienas žmogus Ukrainoje galėtų džiaugtis saugia ir patikima ateitimi.
Imdamiesi šių veiksmų galime padėti sumažinti nuo konflikto Ukrainoje nukentėjusių žmonių kančias ir padėti jiems atkurti savo gyvenimą. Labai svarbu, kad tarptautinė bendruomenė imtųsi veiksmų dabar, kad apsaugotų nuo konflikto nukentėjusių asmenų teises ir užtikrintų, kad jie galėtų gauti išteklių, reikalingų jų gyvenimui atkurti.